Biuro rachunkowe Grimp Zielona Góra

Potrzebujesz pomocy, wsparcia, porady?
Zgłoś się do nas!

Rachunkowość

  błędy przy split payment
 • Błędy przy split payment – jak je naprawić i uniknąć sankcji?

  10 lutego 2020
 • Po kilku miesiącach praktyki przedsiębiorcy nabyli już pewnej sprawności w stosowaniu mechanizmu podzielonej płatności. Zdarzają się jednak konkretne błędy przy split payment, które, w większości, niosą ze sobą przykre konsekwencje. Jakie to błędy i jak ich uniknąć? Odpowiedź znajdziecie poniżej.

  integracja bankowości internetowej
 • Web Service – integracja bankowości internetowej

  10 grudnia 2019
 • Znakomita większość przedsiębiorców korzysta z bankowości on-line. Nie wszyscy jednak wiedzą, że wiele banków oferuje możliwość integracji bankowości elektronicznej z systemem finansowo-księgowym lub ERP. Pozwala to na kontrolowanie i wykonywanie czynności na operacjach bankowych bezpośrednio z poziomu oprogramowania ERP bez konieczności logowania się do portalu bankowego. W artykule prezentujemy zalety, jakie niesie integracja bankowości internetowej.

  faktury na podstawie paragonu
  e-sprawozdania finansowe
 • Jak złożyć sprawozdanie finansowe

  11 marca 2019
 • Zbliża się czas, kiedy należy złożyć sprawozdanie finansowe. W tym roku, tak jak w zeszłym, składamy je elektronicznie. Wszystkie firmy robiły to już rok temu – przynajmniej jedna osoba z zarządu założyła profil zaufany E-PUAP i profil na portalu E-KRS. Na portal E-KRS ta osoba złożyła sprawozdanie w formie pliku PFD używając do tej czynności autoryzacji przez profil zaufany.

  na czym polega allegro smart
 • Usługa Allegro Smart a koszt uzyskania przychodu

  4 stycznia 2019
 • Z serwisu aukcyjnego Allegro korzysta zdecydowana większość polskich internautów. Kupujemy prywatnie, ale coraz częściej także służbowo. Sama platforma stale próbuje zachęcić nowych użytkowników do zakupów właśnie w tym serwisie. Jak to robi? Wprowadzając innowacyjne usług, takie jak np. pakiet Allegro Smart.