Skip to content
Skip to content
grimp zielona góra

BIURO RACHUNKOWE GRIMP ZIELONA GÓRA

Kompleksowo

Skutecznie

Bezpiecznie

sporządzanie raportów zus

GRIMP

ZUS, kadry i płace Zielona Góra

Naszą szeroką ofertę kierujemy do każdego pracodawcy, który zatrudnia pracowników, niezależnie od wielkości firmy. Outsourcing usług związanych z naliczaniem wynagrodzeń, to niezależny dział w naszej firmie specjalizujący się w tej dziedzinie. Każdy, kto skorzysta z outsourcingu usług kadrowo-płacowych, dzięki naszej pracy oszczędzi czas i pieniądze, które musiałby wydać na sporządzanie dokumentów zgodnie z obowiązującymi przepisami Prawa Pracy i Ustawy o Systemie Ubezpieczeń Społecznych.

Zatrudnianie pracowników w przedsiębiorstwie wiąże się z szeregiem obowiązków nakładanych na pracodawców przez różne instytucje państwowe, takie jak ZUS, Urząd Skarbowy, PFRON, GUS, NFZ i inne. By spełnić nałożone przez te podmioty wymogi konieczna jest specjalistyczna wiedza i spory nakład pracy. Odciążając Państwa od tych obowiązków gwarantujemy fachową i bieżącą wiedzę w zakresie przestrzegania przepisów Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych, Ustawy Podatkowej, Ustawy PFRON, Instrukcji GUS i wytycznych NFZ. Dzięki naszej pomocy przedsiębiorca może skoncentrować się w pełni na swojej podstawowej działalności.

Zakres usługi kadry i płace Zielona Góra

 • prowadzenie akt osobowych pracowników zgodnie z obowiązującymi przepisami Kodeksu Pracy
 • prowadzenie ewidencji czasu pracy pracowników (w tym również kierowców)
 • zawieranie umów z pracownikami, zgłaszanie ich do ubezpieczeń społecznych i wyrejestrowywanie
 • sporządzanie za pracowników odpowiednich raportów miesięcznych do ZUS
 • naliczanie wynagrodzeń i sporządzanie list płac
 • naliczanie podatku dochodowego dla osób zatrudnionych i rozliczanie go z Urzędem Skarbowym
 • naliczanie wynagrodzenia za czas choroby, zasiłków chorobowych, macierzyńskich i opiekuńczych
 • przygotowywanie miesięcznych dokumentów rozliczeniowych z ZUS poprzez sporządzenie deklaracji rozliczeniowej ZUS DRA, RCX, RSA, RZA oraz deklaracji podatkowej PIT-4 o wysokości pobranej zaliczki na podatek od wynagrodzeń
 • przygotowywanie przelewów z tytułu wynagrodzeń
 • przekazywanie pracodawcy miesięcznych informacji o wysokości naliczonej składki na FUS i zaliczki podatkowej
 • organizacja badań lekarskich i szkoleń BHP
 • sporządzanie wszelkich raportów kadrowo-płacowych dla Zarządu

Kompleksowe usługi kadrowo-płacowe – najważniejsze korzyści oferty GRIMP

Outsourcing usług kadrowo-płacowych dostarcza niekwestionowanych zalet każdemu przedsiębiorcy, niezależnie od stopnia złożoności organizacji i biznesowych zasięgów. W biurze rachunkowym GRIMP gwarantujemy pełną elastyczność pod względem dopasowania oferty do zmieniających się potrzeb i rozwoju działalności. Skalowalne, zewnętrzne usługi kadrowe stanowią klucz do optymalizowania kosztów prowadzenia działalności w wymagających warunkach gospodarki rynkowej.

Nasza oferta ma indywidualny wymiar. Skupiamy się na modelowaniu usług w odniesieniu do specyfiki każdego przedsiębiorstwa. Gwarantujemy kompleksowe wsparcie ze strony zespołu ekspertów ds. kadr i płac, który zaproponuje idealne rozwiązanie w danej sytuacji. Gruntowna wiedza teoretyczna i interdyscyplinarne doświadczenie pozwalają nam bezbłędnie realizować skomplikowane procesy, odciążając klienta od żmudnych, czasochłonnych procedur kadrowych.

Outsourcing usług kadrowo-płacowych owocuje poprawą bezpieczeństwa przy wykonywaniu wszelkich formalności. Cesja odpowiedzialności na podmiot zewnętrzny pozwala odetchnąć od uporczywego śledzenia zmian w przepisach i poświęcania długich godzin na adaptację do nowych regulacji. Dzięki nam unikniesz ryzyka popełnienia kosztowych błędów przy rozliczeniach z ZUS-em lub podczas innych czynności administracyjnych. Usługi płacowe dotykają rozległej wiedzy prawnej i organizacyjnej, dlatego warto powierzyć je ekspertom.

W przeciwieństwie do zatrudniania sztabu specjalistów na pełny etat, zewnętrzne usługi kadrowo-płacowe umożliwiają znaczną redukcję kosztów przy zachowaniu takiej samej jakości. Utrzymywanie własnego zespołu kadrowego coraz częściej staje się nieuzasadnionym wydatkiem. Co więcej, w sytuacji odejścia specjalisty ds. kadr i płac, przedsiębiorstwo ryzykuje utratą ciągłości operacyjnej. Pakiet naszych usług obejmujących kadry i płace w Zielonej Górze nie tylko gwarantuje obniżenie kosztów kadrowych, lecz przekłada się jednocześnie na poprawę bezpieczeństwa i stabilności.

Cyfryzacja nie ominęła sfery kadr i płac w firmach. Outsourcing usług kadrowych otwiera dostęp do najlepszego oprogramowania na rynku i stwarza szerokie możliwości personalizacji funkcji. W biurze rachunkowym GRIMP zajmujemy się standaryzacją i automatyzacją procesów księgowych, dostarczając firmom sprawdzonych narzędzi do radzenia sobie z dowolnym wyzwaniem.

Kadry i płace – kto powinien zainteresować się outsourcingiem usług kadrowych?

Nie ulega wątpliwości, że dokumentacja kadrowa jest systemem naczyń połączonych, gdzie każdy element spełnia ściśle określoną funkcję i wpływa na pozostałe sfery. Poziom skomplikowania procedur nieustannie rośnie, podobnie zresztą jak koszty zatrudnienia wykwalifikowanych ekspertów. Outsourcing usług kadrowych jawi się tutaj jako pomost łączący optymalizację kosztów z zapewnieniem doskonałej jakości obsługi.

Oferta biura rachunkowego GRIMP skierowana jest do wszystkich przedsiębiorców z Zielonej Góry i okolic, którzy poszukują alternatywnych metod obsługi w zakresie kadr i płac. Nasze wieloletnie doświadczenie i sztab ekspertów z różnych dziedzin stwarza solidne zaplecze merytoryczne do poradzenia sobie z dowolnym problemem. Współpracujemy z firmami z różnych sektorów przemysłu wytwórczego, handlu i usług. Przejmujemy na siebie procesy związane z obsługą płac i rozliczaniem składek ubezpieczeniowych. Bez względu na stan zatrudnienia w Twojej firmie, jesteśmy w stanie dopasować usługi kadrowe do pojawiających się wymogów.

Kadry i płace w Zielonej Górze jeszcze nigdy nie były tak proste. Naszą ofertę rekomendujemy każdemu, kto poszukuje sprawdzonych i bezpiecznych metod rozwiązania problemów kadrowych przy jednoczesnych utrzymaniu kosztów obsługi na rozsądnym poziomie.

Specjalista kadry i płacy – dlaczego my?

Jesteśmy biurem rachunkowym o ugruntowanej pozycji na rynku. Nasze usługi świadczymy o wielu lat, zdobywając doświadczenie z rozmaitych dziedzin gospodarki. Nieustannie pracujemy nad poprawą jakości oferty. Śledzimy regulacje branżowe i interpretacje sądów w zakresie prawa pracy. W zespole biura rachunkowego GRIMP znajdują się wybitni specjaliści ds. kadr i płac, wspierający przedsiębiorców w codziennych czynnościach na rzecz obsługi osób zatrudnionych. Zapraszamy do kontaktu. Gwarantujemy terminowość, zaangażowanie i indywidualne podejście, które skutkują odciążeniem kadry kierowniczej od licznych trudności wynikających z procedur kadrowych.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Zadzwoń teraz i zapytaj o naszą ofertę

Masz więcej pytań?

Chciałbyś umówić się na spotkanie? Uzupełnij poniższy formularz, nasz specjalista od kadr i płac skontaktuje się z Tobą!

kadry i płace zielona góra
grimp zielona góra