Biuro rachunkowe Grimp Zielona Góra

Potrzebujesz pomocy, wsparcia, porady?
Zgłoś się do nas!

Biznes

  obniżony cit pułapka skarbówki
 • Obniżony CIT – pułapka skarbówki dla małych i nowych firm?

  23 kwietnia 2019
 • Od stycznia 2019 firmy mogą skorzystać z preferencyjnych warunków rozliczenia. Obniżony CIT wynosi teraz 9 procent. Niestety, okazuje się, że na przedsiębiorców czeka pułapka. Celowa czy też nie, może okazać się dla właściciela małej i nowej firmy sporym kosztem. Ministerstwo Finansów niekorzystnie interpretuje przepisy o obniżonym podatku CIT. Według Ministerstwa Finansów o prawie do ulgi ma decydować suma wszystkich przychodów, a nie tylko tych wyłącznie ze sprzedaży.

  milcząca zgoda
 • Milcząca zgoda

  22 lutego 2019
 • Choć dla wielu osób nadal jest to zaskakujące, okazuje się, że brak akceptacji oferty kontrahenta może wcale nie oznaczać jej odrzucenia. W niektórych sytuacjach można uznać, że przedsiębiorca wyraził tak zwaną milczącą zgodę (przyjął warunki oferty), chociaż nie odpowiedział i nie odpisał na zapytanie. Czym jest milcząca zgoda? Kiedy dochodzi do takiej sytuacji i kiedy ma ona moc prawną? Kiedy ma zastosowanie, a kiedy nie można jej uznać?

  użytkowanie samochodów w firmie
 • Użytkowanie samochodów w firmie – zmiany w przepisach

  11 lutego 2019
 • Nowy rok przyniósł pewne zmiany dotyczące użytkowania samochodów w działalności gospodarczej oraz leasingów na samochody. Nasz zespół księgowy przekazywał te informacje Klientom na bieżąco, postanowiliśmy jednak usystematyzować tę wiedzę i przekazać w pigułce wszystko, co trzeba wiedzieć o użytkowaniu samochodów w firmie.

  okulary w firmie - dofinansowanie
 • Okulary w firmie – dofinansowanie dla pracownika i pracodawcy

  7 lutego 2019
 • Z okularów korzysta wiele osób – zarówno w celach prywatnych, jak i służbowych. Niektórzy noszą je bez przerwy, a inni – tylko w pracy. Utarło się przekonanie, że można żądać od pracodawcy zwrotu kosztów zakupu nowych okularów – jak jest w rzeczywistości? Kiedy pracodawca może dofinansować zakup okularów, a kiedy jest to niemożliwe? Czy pod uwagę bierze są wyłącznie okulary, czy również soczewki kontaktowe? Okulary w firmie – jak to z nimi jest dokładnie?

  księgowość uproszczona a księgowość pełna
 • Księgowość uproszczona czy pełna?

  16 stycznia 2019
 • Prowadzenie działalności to ścieżka nieustających wyborów. Decyzje, które podejmie przedsiębiorca, często mogą zaważyć o sukcesie bądź porażce firmy. Jedną z takich decyzji jest kwestia prowadzenia księgowości w firmie. Do wyboru jest księgowość pełna i księgowość uproszczona. Z której formy może skorzystać dany podmiot? Która będzie najwygodniejsza, a która najkorzystniejsza?

  wydatki świąteczne w firmie
 • Wydatki świąteczne – co wrzucić w koszty?

  13 grudnia 2018
 • Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas – zarówno w życiu osobistym, jak i firmowym. Z punktu widzenia pracodawcy to w wielu przypadkach czas urlopów, przerw w pracy i odpoczynku. Czy niewątpliwą świąteczną okoliczność, jaką jest Boże Narodzenie, możemy również wykorzystać zawodowo? Czy dzięki temu można podnieść firmowe morale, a przy tym nie ponosząc ogromnych kosztów? Niektóre wydatki świąteczne możemy wliczyć w koszty uzyskania przychodu. Podpowiadamy które.