Skip to content
Skip to content
grimp zielona góra

BIURO RACHUNKOWE GRIMP ZIELONA GÓRA

Potrzebujesz pomocy w przekształceniu spółki?

Zgłoś się do nas!

przekształcenie spółki

GRIMP

Przekształcenie spółki

Przekształcenie spółki to proces mający na celu zmianę obecnie funkcjonującej struktury prawnej na taką, która skuteczniej będzie realizować założone cele biznesowe. Zapewniamy maksymalną efektywność rozwiązań poprzez staranne rozplanowanie działań, stworzenie harmonogramu prac, a następnie jego implementację. Klient jest wspierany na każdym etapie przedsięwzięcia, dzięki czemu dokładnie zna tok postępowania i wie, co będzie owocem wspólnych prac.

Korzyści z przekształcenia spółki z GRIMP

 • możliwość skuteczniejszej realizacji celów biznesowych
 • dostęp do działań, które wcześniej były nieosiągalne ze względu na status prawny
 • optymalizacja podatkowa
 • optymalne rozłożenie odpowiedzialności za majątek
 • pewność i stabilność w wybranej formie działalności

Przekształcenie spółki – oferta

 • doradztwo w zakresie wyboru optymalnej formy prowadzenia działalności gospodarczej
 • przystosowanie sposobu funkcjonowania spółki bądź spółek docelowych do założonego przy reorganizacji celu. Takiego jak np. optymalizacja podatkowa, optymalizacja odpowiedzialności, przygotowanie do pozyskania kapitału czy też spin off działalności pobocznej
 • przygotowanie do przekształcenia w zgodzie z przepisami o ochronie konkurencji
 • kompleksowe przeprowadzenie procedury reorganizacyjnej (łącznie z obsługą biegłego rewidenta)
 • zarejestrowanie połączenia, przekształcenia i podziału spółki w KRS oraz przed innymi organami

Jeśli chcą Państwo zmienić strukturę prawną swojej spółki, warto zastanowić się nad jej przekształceniem. Oczywiście można też rozważyć likwidację spółki i założenie nowej spółki, jednak zdecydowanie lepszym i korzystniejszym wyjściem jest jej przekształcenie. Kiedy potrzebne jest przekształcenie spółki i w co można się przekształcić? Zazwyczaj do przekształcenia spółki dochodzi z powodu zmian strategii przedsiębiorstwa, wywołanych np. rozwojem firmy, zmianą finansowania firmy.

Jeśli nie wiedzą Państwo, czy Państwa spółka powinna zmieniać formę działalności, zachęcamy, aby skontaktować się z nami. Przeanalizujemy wszystkie za i przeciw i podpowiemy, jaka forma prowadzenia działalności będzie dla Państwa najbardziej optymalna. Prosimy pamiętać: przekształcenie spółki najczęściej wykorzystywane jest przez przedsiębiorców do przejścia na opcję płacenia mniejszych podatków, co wiąże się ze sporymi oszczędnościami.

Zadzwoń teraz i zapytaj o przekształcenie spółki

PRZEKSZTAŁCENIE SPÓŁKI

Jak przekształcić spółkę?

Zmiana profilu spółki oraz zasad jej działania owiana jest sporymi obostrzeniami prawnymi. Wszystkie zmiany muszą być przeprowadzone wedle ściśle określonych procedur pod rygorem kontroli organów administracyjnych i finansowych, a finalnie nawet organów prawa – właśnie dlatego warto powierzyć takie przekształcenie spółki w ręce profesjonalistów. Firma GRIMP współpracuje z prawnikami, dzięki czemu cały proces transformacji spółki w inną formę działalności będzie pod pełną kontrolą. 

Nasze biuro rachunkowe przygotuje odpowiednią dokumentację i przeprowadzi Państwa przez proces przekształcenia spółki od początku do końca. W zależności od tego jakiego typu spółkę przekształcamy, różnie będzie prezentował się proces transformacji spółki. Każde przekształcenie spółki to indywidualna kwestia, która musi być rozpatrywana indywidualnie. Istnieje szeroki wachlarz czynników decydujących o tym, jakie i w jakiej kolejności kroki podjąć, by proces ten był przeprowadzony zgodnie z prawem, skutecznie i efektywnie.

Co oferujemy w ramach przekształcenia spółek

 • kompleksowy audyt prawny i finansowy Państwa firmy, na podstawie którego wybierzemy optymalną formę działalności (dowiedzą się Państwo, czy opłaca się przekształcić firmę w inną formę działalności)
 • fachowe doradztwo w zakresie prawa i ekonomii spółek
 • przeprowadzenie transformacji spółki
 • przygotowanie odpowiedniej dokumentacji do przekształcenia spółki
 • przygotowanie dokumentacji nowej spółki – odpowiednich dokumentów, takich jak umowy spółki, statut, dokumenty rejestracyjne, dokumenty dla pracowników

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Zadzwoń teraz i zapytaj o przekształcenie spółki

jak przekształcić spółkę
grimp zielona góra