Rower elektryczny w firmie jako koszt uzyskania przychodu

Przy rosnących wciąż cenach paliwa rower elektryczny stał się doskonałą alternatywą dla samochodu. Przedsiębiorcy powinni rozważyć zakup roweru elektrycznego jako środka transportu w firmie. Co istotne, zakup roweru elektrycznego dla firmy może być zaliczony do kosztów podatkowych przy spełnieniu wymagań ustawowych. Należy jednak pamiętać, że rower elektryczny musiałby być wykorzystywany dla celów działalności gospodarczej.

Możliwość zaliczenia zakupu roweru elektrycznego do kosztów uzyskania przychodów została potwierdzona w interpretacji indywidualnej z dnia 4 listopada 2019 r., w której przyjęto stanowisko, zgodnie z którym „Jeżeli podstawowym celem i sposobem korzystania z roweru elektrycznego jest wykorzystywanie go w działalności gospodarczej (…), to Wnioskodawca wydatek poniesiony na jego zakup może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów prowadzonej działalności gospodarczej.” (Interpretacja indywidualna Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej z dnia 4 listopada 2019 r., sygn. 0113-KDIPT2-1.4011.369.2019.3.MD).

Masz wątpliwości dotyczące zaliczenia wydatku w koszty uzyskania przychodu? Chcesz wiedzieć co wliczyć w koszty, a czego pod żadnym pozorem do nich nie zaliczać? Zgłoś się do nas! Podpowiemy!