Skip to content
Skip to content
grimp zielona góra

BIURO RACHUNKOWE GRIMP ZIELONA GÓRA

Sprzedawaj do Niemiec

zgodnie z prawem

rejestracja vat w niemczech

GRIMP

Rejestracja do VAT w Niemczech

Od kilku lat intensywnie rozwija się handel internetowy. Za pośrednictwem internetu polskie firmy docierają również na rynek niemiecki. Przedsiębiorcy w Polsce muszą więc przestrzegać prawa obowiązującego za granicą. Brak odpowiedniej rejestracji podatkowej może grozić zablokowaniem polskich firm prowadzących sprzedaż internetową za Odrą. Konieczna jest więc rejestracja do VAT w Niemczech. Biuro Rachunkowe GRIMP oferuje klientom pomoc przy takiej rejestracji VAT.

Kiedy rejestracja do VAT w Niemczech jest obowiązkowa?

Znowelizowane przepisy u naszych sąsiadów mogą wymagać od polskich firm rejestracji podatkowej. Obowiązkowa rejestracja do VAT w Niemczech dotyczy sytuacji sprzedaży wysyłkowej na terytorium niemieckie powyżej rocznego limitu 10 000 euro lub w przypadku rezygnacji z niego. Chodzi tu o sprzedaż przez polskiego przedsiębiorcę na rzecz niemieckiego podatnika. Taka sytuacja zachodzi na przykład, gdy polski sklep internetowy sprzedaje na rzecz niemieckich konsumentów za pośrednictwem portali, takich jak Amazon czy eBay. 

Gdy towary polskiego przedsiębiorcy transportowane są do Niemiec i wysyłane z magazynu w Niemczech, to polski sprzedawca ma obowiązek wystawić fakturę z niemieckim podatkiem, a także odprowadzić ten podatek do odpowiedniego urzędu skarbowego w Niemczech. Aby to zrobić, przedsiębiorca musi zarejestrować się w niemieckim urzędzie skarbowym.

Podsumowując więc – jeśli obroty polskiego sprzedawcy obsługującego rynek niemiecki przekroczyły 10 000 euro, musi on zarejestrować się w Niemczech dla celów VAT oraz zapłacić VAT w Niemczech.

Jak wygląda rejestracja podatkowa w Niemczech?

Polska firma zobowiązana do rejestracji podatkowej w Niemczech będzie podlegać niemieckiej ustawie VAT. Tak samo więc jak podatnicy niemieccy polski przedsiębiorca będzie musiał składać wstępne deklaracje miesięczne lub kwartalne (Umsatzsteuer-Voranmeldungen) oraz deklarację roczną (Umsatzsteuererklärung). U naszych sąsiadów bowiem podatek VAT rozlicza się rocznie. Aby się rozliczyć potrzebna zatem będzie rejestracja do VAT w Niemczech. Zarówno w roku rejestracji podatkowej, jak i w roku następnym, firma będzie składała miesięczne wstępne deklaracje.

Zadzwoń teraz i dowiedź się jak sprzedawać do Niemiec

Rejestracja do VAT w Niemczech z Biurem Rachunkowym GRIMP

Niemcy mają niższy VAT niż Polacy i wynosi on co do zasady 19 procent. Dlatego też wielu przedsiębiorców dobrowolnie decyduje się na rejestrację do VAT w Niemczech ze względów konkurencyjnych.

Prowadzisz działalność i sprzedajesz swoje towary na rynek niemiecki? Musisz liczyć się z obowiązkiem rejestracji podatkowej w Niemczech. Biuro Rachunkowe GRIMP oferuje kompleksowe doradztwo w tym zakresie. Pomożemy zarejestrować firmę do niemieckiego VAT-u, a także zajmiemy się składaniem stosownych deklaracji VAT za Ciebie.

REJESTRACJA DO VAT W NIEMCZECH 

VAT w Niemczech przy
sprzedaży wysyłkowej

Prowadzisz działalność i sprzedajesz swoje towary na rynek niemiecki? Musisz liczyć się z obowiązkiem rejestracji podatkowej w Niemczech. Biuro Rachunkowe GRIMP oferuje kompleksowe doradztwo w tym zakresie. Pomożemy zarejestrować firmę do niemieckiego VAT-u, a także zajmiemy się składaniem stosownych deklaracji VAT za Ciebie.

Chcesz wiedzieć więcej o rejestracji i rozliczaniu VAT-u w Niemczech z tytułu sprzedaży wysyłkowej?  Skontaktuj się z nami!

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Napisz do nas w sprawie rejestracji do VAT w Niemczech

rejestracja vat
grimp zielona góra