Firmy zatrudniające 10-49 pracowników a tarcza 2.0

Przedstawiamy ważne informacje dla firm zatrudniających od 10 do 49 pracowników, w związku z opracowywaną przez rząd Tarczą Antykryzysową 2.0.

Tarcza Antykryzysowa 2.0, czyli proponowane przez rząd rozszerzenie wsparcia dla biznesu, przewiduje rozciągnięcie możliwości ulgi w składkach ZUS za marzec, kwiecień i maj także na firmy ubezpieczające od 10 do 49 osób. Nowe przepisy przewidują, że taki przedsiębiorca będzie zwolniony z połowy należnych od niego składek. Przepisy te nie zostały jeszcze uchwalone, a na jutro (15.04.) przypada termin płatności składek ZUS. Aby zgodnie z prawem zwolnić się z obowiązku płacenia składek za marzec w dniu jutrzejszym, należy najpóźniej jutro, tj. 15.04.2020 r. złożyć wniosek o odroczenie płatności składek. Składamy go przez PUE lub papierowo. Pozwoli to na zyskanie czasu do momentu aż nowe przepisy Tarczy Antykryzysowej 2.0 zaczną obowiązywać i dowiemy się, czy nasza firma kwalifikuje się do skorzystania z prawa do umorzenia składek ZUS.
Prosimy pamiętać, że nie będzie można ubiegać się o umorzenie zapłaconych składek, a więc składki, które Państwo zapłacicie nie będą podlegać umorzeniu!

Tu znajdziecie wniosek o odroczenie płatności składek.