Biuro rachunkowe Grimp Zielona Góra

Potrzebujesz pomocy, wsparcia, porady?
Zgłoś się do nas!

Doradca podatkowy

Po co doradca podatkowy?

Wydaje się Państwu, że Państwa firma nie potrzebuje doradcy podatkowego? Nic bardziej mylnego – zaraz przekonają się Państwo, jak bardzo potrzebny jest dobry doradca podatkowy. Od 1989 roku to na podatniku spoczywa obowiązek samowymiaru podatkowego. W praktyce oznacza to, że to podatnik sam stosuje prawo podatkowe i to on ponosi wszelką odpowiedzialność za niedopełnienie obowiązku podatkowego. Aby prawidłowo wypełniać rozporządzenia prawa podatkowego, podatnik musi po pierwsze dobrze znać prawo podatkowe, po drugie zaś musi być stale na bieżąco, bowiem sytuacja w prawie podatkowym często się zmienia. Czy mamy na to czas? Raczej nie, zazwyczaj każdy przedsiębiorca skarży się na brak czasu. Aby nie wpakować się w kłopoty, przedsiębiorca takie sprawy powierza zaufanym osobom, właśnie takim jak dobry doradca podatkowy, który zadba o nasze bezpieczeństwo i pozwoli zaoszczędzić dużo czasu.

Rolą doradcy podatkowego jest pomóc przedsiębiorcy odnaleźć się w gąszczu przepisów i ustaleń podatkowych. Posiadanie zaufanego i sprawdzonego doradcy podatkowego, który jest rzetelny i doświadczony, jest gwarancją bezpieczeństwa finansowego firmy. Niezależnie od tego, jakim typem firmy zarządzasz, doradca podatkowy jest Państwa sposobem na przewagę konkurencyjną i utrzymanie wysokiej pozycji w branży. To dzięki niemu dowiedzą się Państwo, gdzie zaoszczędzić i jak zoptymalizować wydatki w swojej firmie.

Czym zajmuje się doradca podatkowy?

Doradca podatkowy w GRIMP jest do Państwa pełnej dyspozycji. Naszą misją jest zapewnić Państwu kompleksowe wsparcie w zakresie podatków oraz wszystkich związanych z nimi obszarami. Doradca GRIMP udziela porad oraz wyjaśnia zawiłości podatkowe. Służy pomocą przy przygotowywaniu zeznań i deklaracji podatkowych, a także zajmuje się prowadzeniem ksiąg podatkowych. Tak naprawdę doradca jest wsparciem klienta w szeroko rozumianej księgowości i pozwala mu skupić się na prowadzonej działalności gospodarczej zamiast zamartwiać się przepisami i formalnościami.

Nasz doradca podatkowy:

Podstawa prawna działalności doradcy podatkowego: Ustawa z dnia 5 lipca 1996 o doradztwie podatkowym