Biuro rachunkowe Grimp Zielona Góra

Potrzebujesz pomocy, wsparcia, porady?
Zgłoś się do nas!

Przekształcenie spółki

Przekształcenie spółki to proces mający na celu zmianę obecnie funkcjonującej struktury prawnej na taką, która skuteczniej będzie realizować założone cele biznesowe. Zapewniamy maksymalną efektywność rozwiązań poprzez staranne rozplanowanie działań, stworzenie harmonogramu prac, a następnie jego implementację. Klient jest wspierany na każdym etapie przedsięwzięcia, dzięki czemu dokładnie zna tok postępowania i wie, co będzie owocem wspólnych prac.

Korzyści:

Oferujemy:

Jeśli chcą Państwo zmienić strukturę prawną swojej spółki, warto zastanowić się nad jej przekształceniem. Oczywiście można też rozważyć likwidację spółki i założenie nowej spółki, jednak zdecydowanie lepszym i korzystniejszym wyjściem jest jej przekształcenie. Kiedy potrzebne jest przekształcenie spółki i w co można się przekształcić? Zazwyczaj do przekształcenia spółki dochodzi z powodu zmian strategii przedsiębiorstwa, wywołanych np. rozwojem firmy, zmianą finansowania firmy. Jeśli nie wiedzą Państwo, czy Państwa spółka powinna zmieniać formę działalności, zachęcamy, aby skontaktować się z nami. Przeanalizujemy wszystkie za i przeciw i podpowiemy, jaka forma prowadzenia działalności będzie dla Państwa najbardziej optymalna. Prosimy pamiętać: przekształcenie spółki najczęściej wykorzystywane jest przez przedsiębiorców do przejścia na opcję płacenia mniejszych podatków, co wiąże się ze sporymi oszczędnościami.

PRZEKSZTAŁCENIE SPÓŁKI – jak możemy pomóc

Zmiana profilu spółki oraz zasad jej działania owiana jest sporymi obostrzeniami prawnymi. Wszystkie zmiany muszą być przeprowadzone wedle ściśle określonych procedur pod rygorem kontroli organów administracyjnych i finansowych, a finalnie nawet organów prawa – właśnie dlatego warto powierzyć takie przekształcenie spółki w ręce profesjonalistów. Firma GRIMP współpracuje z prawnikami, dzięki czemu cały proces transformacji spółki w inną formę działalności będzie pod pełną kontrolą. Nasze biuro rachunkowe przygotuje odpowiednią dokumentację i przeprowadzi Państwa przez proces przekształcenia spółki od początku do końca.

W zależności od tego jakiego typu spółkę przekształcamy, różnie będzie prezentował się proces transformacji spółki. Każde przekształcenie spółki to indywidualna kwestia, która musi być rozpatrywana indywidualnie. Istnieje szeroki wachlarz czynników decydujących o tym, jakie i w jakiej kolejności kroki podjąć, by proces ten był przeprowadzony zgodnie z prawem, skutecznie i efektywnie.

 

Co oferujemy w ramach przekształcenia spółek: